• 24 brandt
  • 156 brandt
  • DSC03600
  • DSC03601
  • DSC03603
  • DSC03604
  • wouwermanpolescontraswe

Regulamin Turnieju Łuczniczego

Postanowienia ogólne

Konkurs łucznictwa tradycyjnego w Ostromecku nie będzie zbytnio rozbudowany ze względu na mnogość innych zadań i wydarzeń, oraz konieczność zmieszczenia się w czasie ok. 1,5h. Postaram się jednak by przyniósł uczestnikom dawkę radości i rozrywki, a zwycięzcy satysfakcję.

Turniej będzie się odbywał w sobotę. Warunkiem odbycia się zawodów będzie zgłoszenie się przynajmniej 10 zawodników. Konkurs będzie dwuetapowy, co oznacza ze po pierwszym etapie wyłonimy 6 łuczników z najlepszymi wynikami i rozegramy od razu etap finałowy.

Etap pierwszy: 4 konkurencje, ok. 20-25 strzałów, odległości do 30m.

Etap drugi: 3 konkurencje, ok. 15-20 strzałów, odległości do 40m

Strzelamy do tarczy o średnicy 60 cm pięciopolowej liczonej od 1 do 5 punktów

Być może użyjemy także tarczy 2D ze zwierzęciem

Trafienie w linię pomiędzy kolorami zaliczamy na korzyść zawodnika.

Konkurs jest otwarty, wziąć może udział każdy łucznik posiadający odpowiednie wyposażenie, czyli własny łuk i odpowiedni zapas strzał oraz strój historyczny odpowiadający odtwarzanej przez niego epoce. Do konkursu nie zostaną dopuszczeni osobnicy pod wyraźnym wpływem alkoholu lub też przekraczający granice poprawnego zachowania. Wszelkie próby naginania zasad, lub zwyczajnego oszukiwania będą „nagrodzone” wyrzuceniem z konkursu.

Głos decydujący i nieodwołalny w kwestiach spornych ma sędzia zawodów. Wszyscy zawodnicy mają obowiązek stosowania się do ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa na torze i stosowania się do poleceń prowadzącego.

Wymagania sprzętowe

Do konkursu dopuszczane będą łuki o konstrukci tradycyjnej zbudowane zarówno z materiałów naturalnych jak i nowoczesnych. Nie ograniczamy siły naciągu. Łuk powinien być jednoczęściowy, pozbawiony jakichkolwiek urządzeń celowniczych, majdan powinien być prosty. Dopuszczamy minimalne półki na strzałę obecne w niektórych modelach oraz podstawki pod strzałę z materiałów naturalnych. Nie dopuszczamy łuków bloczkowych i sportowych.

Strzały powinny być wykonane z drewna zaopatrzone w lotki naturalne. Dopuszczamy repliki grotów historycznych jak i groty toczone tarczowe. Oczekujemy, że osady będą wyrobione w drewnie, osady z tworzywa sztucznego są niemile widziane, ale dopuścimy jeżeli miałoby nam np. nie starczyć łuczników do zawodów lub innych powodów.

Każdy łucznik musi posiadać taką ilość strzał aby wystarczyło mu do ukończenia zawodów bez pożyczania sobie sprzętu, czyli realnie 8-10 sztuk minimum.

Wyniki

Zwycięzca zostanie ogłoszony po przeliczeniu wszystkich punktów zdobytych na turnieju. Uważam to za najbardziej obiektywny sposób wyłonienia najlepszego łucznika, punktujemy powtarzalność i skuteczność.

Przewidziana jest jedna nagroda, komplet strzał łuczniczych oraz dyplomy dla trzech najlepszych.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w wyżej opublikowanym regulaminie, gdyby zaszły jakieś nieprzewidziane dzisiaj okoliczności.

Zgłoszenia do konkursu na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. "> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , na facebook strona wydarzenia, oraz bezpośrednio przed turniejem.

Dariusz Chojnacki