PROGRAM IMPREZY
Piątek
16 – 22 Przyjazd zakwaterowanie grup i gości.
Sobota
11 – 12 Oficjalne otwarcie, przemarsz wojsk przedstawienie grup i sponsorów.
12 - 13 Koncert Piotra Płóciennika „Bohun”
12 - 14 Rozpoczęcie turniejów: bojowy szabli/ łuku/kulinarny
13 – 14 Egzercerunki wojsk polsko-szwedzkich
14 – 15 koncert zespołu "Willow"
15 – 16 koncert zespołu "MIRACULIS"
15 - 17 kontynuacja turniejów; bojowego szabli/ łuku/kulinarnego
18:30 – 19:30 Inscenizacja zajęcia Ostromecka - Pałacu Dorpowskich.
20:00 – 21:30 lub dłużej Koncert węgierskiej grupy "SZELINDEK" i pokaz tańca bollydance
21:00 - Pokaz fireshow grupy "NEMEZIS"
W miedzy czasie równolegle w ten dzień przewidziane dla odwiedzających są:
Zabawy dla dzieci i dorosłych.
Szkoła fechtunku, tor łuczniczy
Zwiedzanie obozu wojskowego
Niedziela
10 – 11 śniadanie dla rekonstruktorów
11:30 – 12:30 Msza św. w intencji ojczyzny w kościele Ostromeckim
13 – 14 Bitwa polsko- szwedzka o ujście Wisły i Brdy 1656r.
- wręczenie nagród z turniejów łuku i szabli
14 – wyjazdy zaproszonych grup
W miedzy czasie równolegle w ten dzień przewidziane są
zabawy dla dzieci i dorosłych.
szkoła fechtunku, tor łuczniczy.
SERDEZNIE ZAPRASZAMY
Więcej informacji na facebookowej stronie wydażenia
„Jak to Szwed pod Bydgoszczą wojował”
Stowarzyszenie Stanica utworzone w roku 2009 wywodzi się w prostej linii od istniejącego już od '98 roku Bractwa Rycerskiego Dom Jastrzębia. Obecnie w skład stowarzyszenia wchodzą grupy: Dom Jastrzębia Warchoły i Pijanice Szwadron Południe
W swych szeregach zrzesza ludzi, pasjonujących się różnorodnymi dziedzinami od rekonstruktorów militarnych (rekonstruowane okresy: od X wieku, przez XV, XVII, XIX, aż do XX) poprzez rzemieślników, konserwatorów zabytków, aż po osoby zajmujące się stricte historią jako dziedziną badań i niekończących się odkryć. Obecnie reprezentujemy XVII- wieczny oddział polskiej dragonii. Jako grupa rekonstrukcyjna specjalizujemy się w odtwarzaniu szermierki historycznej, musztry wojskowej oraz obsługi broni palnej.
Kontakt: http://www.stanica.eu/stowarzyszenie
AESW Espadon - Akademia Europejskich Sztuk Walki.
Szermierka historyczna i zajęcia z broni białej obejmują następujące rodzaje broni:
- szabla
- szpada
- rapier
- sztylet
- laska irlandzka
- pika
Zajęcia z broni czarno prochowej obejmują obsługę i strzelanie z muszkietów oraz armat.
Stawiamy przede wszystkim na wszechstronny rozwój sportowy oraz możliwość zarażenia naszą pasją odbiorców w każdym wieku, bez względu na płeć. Prócz zajęć z fechtunku oraz strzelectwa zajmujemy się także walką wręcz oraz systemami samoobrony.
Facebook: https://www.facebook.com/pages/AESW-Espadon/124551647599425
"Per Saecula" - Grupa Odtwórstwa Historycznego. Jesteśmy grupą odtwórstwa historycznego działającą na terenie gminy Nowy Wiśnicz od 2009. Stacjonujemy na Zamku Kmitów i Lubomirskich w Starym Wiśniczu, gdzie można nas spotkać w każdy piątek między 19:00 a 22:00.
„Per Saecula” znaczy „przez wieki” dlatego nasi komiltoni odtwarzają różne okresy historyczne, ale najbliższe nam są przełom XIV i XV wieku (tzw. okres okołogrunwaldzki) oraz pierwsza połowa XVII wieku (ze względu na okres świetności rodziny Lubomirskich rozpoczynający się właśnie w tym czasie na Zamku, na którym działamy).
Zajmujemy się między innymi szermierką (miecz, szabla, szpada), łucznictwem, tańcem historycznym. Nasze umiejętności szlifujemy na każdym treningu oraz podczas spotkań i wyjazdów z innymi grupami z Polski i zagranicy.
Prócz tego, w wolnych chwilach, nasi rzemieślnicy tworzą różne cuda. W grupie mamy między innymi płatnerza, szewców, krawcową i hafciarki. Nie brakuje też kuglarzy i mistrzów ognia, którzy potrafią wyczarować piękne spektakle.
Naszą działalnością rozwijamy nie tylko swoje pasje, ale również staramy się je zaszczepić w dzieciach i młodzieży, na przykład poprzez prowadzenie żywych lekcji historii lub inne spotkania i warsztaty.
Serdecznie zapraszamy. Przyjdź i przekonaj się, że odtwórstwo to nie tylko historia.
Kontakt: http://www.gohps.pl/wordpress/
Facebook: https://www.facebook.com/persaecula
Stowarzyszenie Bractwo Rycerskie Ziemi Lubelskiej kultywuje tradycje dworskie i rycerskie okresu średniowiecza i XVII wieku. Pogłębia wiedzę historyczną poprzez poznawanie tradycji narodowych, obyczajów dworskich i wojskowych. Uczy trudnej sztuki fechtunku, sztuki jakże bardzo związanej z historią Rzeczypospolitej. Bierze czynny udział turniejach rycerskich na terenie całego kraju. Bractwo organizuje również pokazy tzw. lekcje żywej historii. Na te pokazy składają się walki średniowieczne na miecze, topory, walki plebejskie oraz XVII wieczne na szable i rapiery. Pojedynki charakteryzują się dynamiką i ciekawymi układami kaskaderskimi. W owe walki wplecione są ciekawe scenki rodzajowe, legendy i wydarzenia z historii naszego miasta i kraju. Całość okraszona jest pieśniami i tańcami, zarówno średniowiecza jak i renesansu czy baroku.
Kontakt: http://www.sbrzl.cba.pl/aktualnosci.html
Facebook: https://www.facebook.com/bractworycerskieziemilubelskiej?fref=ts